Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

17 studenoga 2022

17. studeni 2022. – Nakon prigodnog programa u Župnoj crkvi Svetog Ivana Krstitelja, kojeg je osmislila vjeroučiteljica Maja Štimac, i svete mise, formirana je kolona sjećanja u kojoj su sudjelovali predstavnici Hrvatske vojske, policije i vatrogasaca, udruge ratnih veterana, učenici delničkih škola, čelnici gradskih vlasti te građani.

Sudionici kolone sjećanja su polaganjem svijeća, paljenjem svijeća počast ratnim žrtvama odali ispred gradskog murala, posvećenog Vukovaru.

U pratnji osnovnoškolaca bili su ravnatelj Mladen Bolf i  vjeroučitelji Maja Štimac i Antonio Crnković. Učenici mlađih razreda (1. – 4.) na prigodan su način također obilježili počast svim žrtvama rata prošetavši do murala posvećenog gradu Vukovaru.

Osim paljenjem svijeća učenici drugih razreda su ovaj poseban dan obilježili i na satovima likovne kulture slikajući i izrađujući plakat vukovarskog vodotornja kao simbola hrvatskog zajedništva.