Proljetni turnir u šahu

23 lipnja 2026

Učenici uključeni u izvannastavnu aktivnost šaha sudjelovali su u školskom šahovskom turniru.
Voditeljica aktivnosti bila je učiteljica Adrijana Kruljić u suradnji sa Šahovskim klubom Delnice i gosp. Tomislavom Sabalićem.

U turniru su sudjelovali učenici od 1. do 4. razreda naše škole. Nakon 10 kola, najbolje rezultate ostvarili su sljedeći učenici:
1.Petra Butković
2.Vanessa Toprek Ružić
3.Tina Mrvoš

Kod dječaka poredak je sljedeći:
1.Lucas Mance
2.Patrik Rački
3.Mateo Pintar

Najuspješniji učenici nagrađeni su prigodnim slatkim paketom.

Ponovimo kako igranjem šaha vježbamo strpljenje i koncentraciju, razvijamo logičko promišljanje, učimo planirati i predviđati unaprijed, a pritom se dobro zabavljano. U iščekivanju smo novog turnira!